Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Bratislava – mesto módy

apríl 11, 2011 - 19:34
„Slovensko je krajina s veľmi krásnymi ženami. Slovenské ženy potrebujú farby. Móda na Slovensku má veľkú budúcnosť“, povedala známa španielska módna návrhárka Agatha Ruiz de la Prada na tlačovej konferencii, ktorá sa konala v pondelok 11. apríla 2011 v bratislavskom hoteli Holiday Inn pri príležitosti zahájenia šiesteho ročníka Bratislavských módnych dní (BMD).
Foto: 
Jarné BMD, ktoré organizuje Agentúra Promotion, začnú v pondelok 11. apríla módnou prehliadkou  modelov Luisa Spagnoli, kolekciou víťazky ceny La Femme – projektu Nové tváre módnej scény 2010 Paulíny Polonyovej, ako aj modelov exkluzívneho zahraničného hosťa Agathy Ruiz de la Prada. Španielka sa predstaví pestrou kolekciou vyše tridsiatich modelov určených na sezónu jeseň/zima 2011/2012, ktorá bude mať v Bratislave svoju zahraničnú premiéru. Agatha Ruiz de la Prada pripravila aj dizajn nového typu kávovaru KRUPS NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo Prada, ktorý bol exkluzívne predstavený práve na tohtoročných BMD.
Utorok  12. apríla bude patriť módnej prehliadke víťazke projektu Nové tváre módnej scény 2010 Zlatici Hujbertovej a známej slovenskej návrhárke Veronike Hložníkovej. Robert Bartolén, Lukáš Kimlička, víťazka ceny La Femme – projektu Nové tváre módnej scény 2010 Katarína Halásová a česká dizajnérka Alica Abraham sa predstavia so svojou najnovšou tvorbou v stredu 13. apríla 2011.

Návštevníci BMD uvidia aj exkluzívnu novú kolekciu briliantových šperkov spoločnosti Diamonds International Corporation v hodnote niekoľko tisíc eur.

Odborná komisia vyhlásila ďalší ročník projektu Nové tváre módnej scény 2011, do ktorého sa môžu prihlásiť mladí módni návrhári z celého Slovenska. Tí budú musieť vypracovať módnu kolekciu na tému Vôňa kávy. 

Ocenenie za Najväčší prínos pre slovenskú módnu scénu a Najväčší objav slovenskej módnej scény Dunajská perla od slovenskej výtvarníčky Gordany Turuk bude udelené aj tento rok.
Dvaja vybraní módni návrhári dostanú v rámci projektu +421 Foundation možnosť odprezentovať  svoje modely priamo v centre módy v New Yorku.

NENECHAJTE SI ujsť jedinečnú atmosféru módnych prehliadok a sledujte ich exkluzívne len na našom webe od 20:00 do 21:00 počas celých jarných BMD.
Zakladateľka BMD Mária Reháková so šéfredaktorom mesačníka La Femme Radom Brhlíkom a Ingrid Borčovou z vydavateľstva STAR Production
Exkluzívnym hosťom jarných BMD je španielska módna návrhárka Agatha Ruiz de la Prada
Záštitu nad BMD prevzala starostka mestskej časti Bratislava - Staré mesto Tatiana Rosová
BMD organizuje už šiesty rok Agentúra Promotion. Zľava Monika Reháková, Tatiana Rosová a hviezda tituliek nemeckých módnych časopisov sedemdesiatych rokov  Ľubica Magátová
hviezda tituliek nemeckých módnych časopisov sedemdesiatych rokov Slovenka Ľubica Magátová
Katarína Petrenko zo spoločnosti Diamonds International Corporation
Slovenský módny návrhár Robert Bartolén
Moderátorka Erika Judínyová  sa predvedie v úlohe modelky. Vedľa nej módny návrhár Lukáš Kimlička
Martina Fatyková zo spoločnosti UniCredit Bank, ktorá je partnerom BMD
Slovenská výtvarníčka Gordana Turuk

Autor: RED.
Foto: Daniel Kaplavka, Tibor Géci, Tony Štefunko

- - Inzercia - -